Harry S. Truman

Harry S. Truman wzrost:

Harry S. Truman ma 173 cm wzrostu. Według angielskiego systemu miar mierzy 5 stóp 8 cali.

Ile waży Harry S. Truman?

Waga Harry S. Truman wynosi 80 kg. Według angielskiego systemu miar waży 176 funtów.

Harry S. Truman ile ma lat?

Harry S. Truman urodził/a się 05/08/1884r., więc w tym momencie ma 140 lat.

Wzrost:
173 cm
Waga:
80 kg
Data urodzenia:
05/08/1884r.
Wiek:
140 lat
Znak zodiaku:
Byk
Narodowość:
USA
Zawód:
Polityk
Orientacja seksualna:
Hetero
Kolor oczu:
Niebieskie
Kolor włosów:
Brązowe

Informację na temat Harry S. Truman

33. amerykański prezydent i silny przywódca Harry S. Truman był znany jako opatrznościowy i subtelny mąż stanu, który wydał rozkaz zaatakowania Japonii bronią atomową w taki sposób kończąc II wojnę światową.

Wczesne osiągnięcia

Był on członkiem Gwardii Narodowej. Po kilku próbach znalezienia dobrej pracy, pracował jako sędzia i amerykański senator w Missouri.Przez krótki okres (82 dni) był wiceprezydentem F. D. Roosevelta przed śmiercią.

Najlepiej znany Przez

W latach 1945-1953 znany jest jako prezydent USA.Był jedną z czołowych postaci zimnej wojny i stworzył doktrynę o człowieku.

Religion Beliefs

Jego religią jest chrześcijaństwo. Polityk jest baptystą według poglądów religijnych.

Orientacja seksualna

Był prosty. Harry ożenił się z Bess Truman w 1919 roku i byli razem aż do jego śmierci w 1972 roku. Para powitała jedyną córkę Margaret.

Worth To Known

Jego córka była piosenkarką i amerykańskim pisarzem.był jedynym prezydentem swojego stulecia, który nie miał dyplomu ukończenia szkoły wyższej.Przed swoją karierą polityczną Harry pracował jako rolnik, księgowy, urzędnik i sędzia.Miał dwoje rodzeństwa: John Vivian i Mary Jane: „Prezydent ma około 5 stóp i waży około stu siedemdziesięciu ośmiu cali. Ma kapelusz w rozmiarze siedmiu i trzech ósemek oraz buta w rozmiarze dziewięciu C. Nosi piętnaście – trzydzieści trzy koszulki….”. – Harry H. Vaughan, generał dywizji armii amerykańskiej, napisał w liście do porucznika, który zamierzał zaprojektować postać Trumana, a jego kolekcja butów zawierała 96 par. Wśród nich są ekstrawaganckie skórzane buty z syntetycznym futrem. W sumie był właścicielem 42 par butów zwykłych, 21 – pantofli, także sandałów, butów pokładowych, bochenków, butów.