Eddie Murphy

Eddie Murphy wzrost:

Eddie Murphy ma 176 cm wzrostu. Według angielskiego systemu miar mierzy 5 stóp 9 cali.

Ile waży Eddie Murphy?

Waga Eddie Murphy wynosi 77 kg. Według angielskiego systemu miar waży 170 funtów.

Eddie Murphy ile ma lat?

Eddie Murphy urodził/a się 04/03/1961r., więc w tym momencie ma 63 lat.

Wzrost:
176 cm
Waga:
77 kg
Data urodzenia:
04/03/1961r.
Wiek:
63 lat
Znak zodiaku:
Baran
Narodowość:
USA
Zawód:
Aktor
Orientacja seksualna:
Hetero
Kolor oczu:
Brązowe
Kolor włosów:
Czarne

Informację na temat Eddie Murphy

W ciągu 30 lat Eddie Murphy został jednogłośnie nazwany „World Comedy Star”, a pieniężny wyraz tytułu przekroczył kwotę miliarda dolarów.

Wczesne osiągnięcia

Od 15 roku życia Eddie pojawił się w klubach młodzieżowych z własnymi miniaturami. Jego pierwsze pokazy stand-up były organizowane w Bay Area Comedy Club. Właściciele „The Site of Humor” zauważyli go i zorganizowali przesłuchanie do popularnego programu telewizyjnego „Saturday Night Live”. W 1982 roku Murphy zadebiutował na dużym ekranie w filmie „48 godzin”. W 1983 roku kręcił film w filmie „Miejsca handlowe”.

Najlepiej znane przez

W 1984 roku ukazał się film „The Beverly Hills Cop”, który przyniósł Eddie Murphy’emu wspaniały sukces. Obraz wypełniony jest zdjęciami, walkami i oczywiście doskonałym poczuciem humoru Eddy’ego. Murphy zagrał w ponad 30 filmach. Eddie Murphy otrzymał „Złoty Glob” za rolę w „Dream Girls” Billa Condona w 2000 r.7. Został również uhonorowany prestiżową nagrodą Saturna za film „The Nutty Professor”.

Religion Beliefs

Jego religia to chrześcijaństwo. Aktor został wychowany jako baptysta i ożenił się w kościele baptystów. Wiemy od jego matki, że jest pobożnym chrześcijaninem.

Orientacja seksualna

Eddie jest z pewnością heteroseksualny. Był żonaty z Nicole Mitchell od 1993 do 2006 roku. Zaczął spotykać się z Paige Butcher w 2012 roku. Jest ojcem trzech synów i sześciu córek.

Worth To Know

Dwukrotnie był nominowany do prestiżowej nagrody Emmy Award, jednak nigdy jej nie otrzymał. Jest również piosenkarzem i w 1985 roku zadebiutował solowym albumem „How Could It Be”.